Antalya İlaçlama 0530 158 62 24

Antalya haşere İlaçlama 0530 158 62 24

ANTALYA İLAÇLAMA ŞİRKETİ ,ANTALYA İLAÇLAMA FİRMALARI,ANTALYA BÖCEK İLAÇLAMA,Lara ilaçlama,Lara haman böceği,Lara fare ilaçlama,lara pire ilaçlama,lara haşere ilaçlama,lara dezenfeksiyon ,lara dezenfekte,lara tahta kurusu,lara akar ilaçlaması,,
DIY hamamböceği tuzakları: seçenekler, etkili fikirler ve yorumlar

Her yerde bulunan hamamböceği çok sinir bozucu komşulardır. Genel temizlik yaparken, köşeleri temizledikten sonra davetsiz misafirlerin evinizi sonsuza dek kurtarmak için tasarlanmış özel bir jel ile çatlaklar boyunca yürüdüğünüzde, meraklı bıyıklar süpürgenin arkasından bakarken. Size kendi elinizle hamamböceği için tuzaklar nasıl yapacağınızı anlatmak istiyoruz. Bugün bunun için çok sayıda seçenek var, bunları her zevke uygun olarak alabilirsiniz.

kendin yap hamamböceği tuzakları

Ev Tuzakları Artıları
Bir tuzak yapmak neden daha uygun? Birçok yorumda belirtildiği gibi, bu maliyetleri en aza indirir. Buna ek olarak, hamamböceği için kendin yap tuzakları, özel mağazalardan satın alınan ürünler hakkında kesin olarak söylenemeyen çocuklar ve evcil hayvanlar için tamamen güvenli olabilir.

Bu tür tuzaklar düzenli olarak kullanılabilir, bu da aile bütçesi için külfetli olmayacaktır. Evlerinde temizliği korumak için sürekli olarak benzer yöntemler kullanan kişilerin yorumları, ev ilaçlarının yüksek etkinliğini vurgulamaktadır. Genel olarak, herkes kendi elleriyle hamamböceği için tuzaklar yapabilir, bu yüzden onları yapmaya başlayalım.

kendin yap hamamböceği tuzağı

Yeniden kullanılabilir seçenek
Endüstriyel tuzak çoğunlukla tek kullanımlıktır. Böcekler yemi yedikten sonra atılabilir. Hamamböceği için hemen hemen tüm tuzaklar bunu kendiniz yapar. Bu nedenle, bütün bir böcek kolonisinden kurtulmak için çok az zaman harcamak yeterlidir. Bunu yapmak için, uygun seçeneği "ev" düşünmelisiniz. Ayrıca, doğru yemi seçmek çok önemlidir. En kolay seçenek, kendi ellerinizle bir kutudan yapılmış bir hamamböceği tuzağıdır.

Materyal topluyoruz
Sıradan bir cam kavanoza ihtiyacınız olacak. Doğru, bir litre çok küçük olabilir ve böceklere hızlı bir şekilde dışarı çıkma şansı verir, bu nedenle iki veya üç litrelik bir kapasite seçmek daha iyidir.

Bu arada, bu kendi kendine yapılan hamamböceği tuzağı kağıtla sarılmalıdır, böylece böcekler serbestçe tırmanabilir. Ve kenarlarını ayçiçek yağı ile yağlamayı unutmayın. Bu önemli bir noktadır, böylece kavanozun içine düşen böcekler onu kolayca bırakamaz.

İçeride, yemi kesinlikle koymalısınız. İdeal bir seçenek ekmek, et veya balık olabilir. Hoş olmayan koku evin sahiplerini rahatsız etmeyecek şekilde parçalar küçük olmalıdır. Bu deneyimi evde birçok kez tekrarlayanlara, yemi az miktarda kefir ile doldurmaları tavsiye edilir, böylece biraz bozulur.

hamamböceği için bir tuzak yapmak nasıl kendin yap

Bir yer seçin
Şimdi tuzağın bulunacağı yeri bulmanız gerekiyor. İdeal seçenek, lavabonun altındaki bir niş olup, bir kova çöpün genellikle kokuları ile böcekleri çektiği ve çektiği yerdir. Mutfak dolapları, banyo altında boş alanın yanı sıra iyidir. Genel olarak, herhangi bir karanlık köşe.

Kendi kendine yapılan bir hamamböceği tuzağı da iyidir çünkü birkaç yapılabilir ve farklı odalara yerleştirilebilir, farklı yemlerle denenebilir ve "evlere" kontrol ziyaretleri yapılabilir.

Temel kurallar
Tuzakları deneyenlerin belirli kurallara uymaları tavsiye edilir:

Hamamböceklerinin gece böcekleri olduğu ve gündüzleri pratik olarak barınaklarından çıkmadıkları unutulmamalıdır.
Yemi her dört saatte bir değiştirmeyi unutmayın, aksi takdirde böcekler için çekici olmayı bırakacaktır.
Kavanozun duvarları en az 3-4 günde bir yağ ile yağlanmalıdır, aksi takdirde kurur ve hamamböceği sakince kabı terk eder.
Tutkal analogu
Elinizde ücretsiz bir cam kavanoz yoksa, başka bir seçenek seçebilirsiniz. Hamamböceği için kendin yap tutkal tuzağı basit, karton bir kutudan yapılır. Uygun değilse, kalın kağıttan kendiniz yapıştırabilirsiniz.

bir kutudan kendin yap hamamböceği tuzağı

Bu tuzağı kullananların incelemelerinin onayladığı gibi, kutuyu aramak için zaman kaybetmek gerekli değildir, sadece bir karton tabaka ile almak oldukça mümkündür, etki daha da kötü olmayacaktır. Doğru, bu sadece evde evcil hayvanlarınız ve küçük çocuklarınız yoksa.

Kendi elinizle hamamböceği için nasıl bir tuzak yapılacağına bakalım. Kutuya ek olarak, çift taraflı bant veya RaTrap kurutmayan yapıştırıcıya ihtiyacınız vardır. Genellikle, kutuları (veya tabakanın yüzeyini) bantla indirin ve ortasına bir muamele koyun. Gece için tuzağı bırak. Bu seçenek, süpürgelik boyunca ve sabah yakalanan böcekleri toplamak için en kolayıdır.

Zehirli yem
Şimdiye kadar böceklerin mekanik olarak yok edilmesini öneren tuzaklardan bahsettik. Ancak, başka bir seçenek kullanabilirsiniz. Bu durumda, hamamböceği içeri sürünür, yemi yerler ve ölür. Gerçekten de, titiz insanlar için, içinde böcekler olan bir kavanoz görmek gerçek bir test olabilir ve bu durumda bu test
Kendi elinizle hamamböceği için nasıl bir tuzak yapılacağına bakalım. Kutuya ek olarak, çift taraflı bant veya RaTrap kurutmayan yapıştırıcıya ihtiyacınız vardır. Genellikle, kutuları (veya tabakanın yüzeyini) bantla indirin ve ortasına bir muamele koyun. Gece için tuzağı bırak. Bu seçenek, süpürgelik boyunca ve sabah yakalanan böcekleri toplamak için en kolayıdır.


Benzer Konular

7/24 Garantili ve onaylı ilaçlama için bize ulaşın.