Konyaaltı ilaçlama firmaları 0530 158 62 24

Konyaaltı ilaçlama firmaları 0530 158 62 24

Böcek yaz ayının gelmesi ile beraber evlerimizde yoğunluk kazanmaya başladı .mutfaklarımızda, yaşam alanlarımızda ,iş yerlerimizde yoğunluk kazandı .

sebebi ise 2020 yılı ile beraber bilindiği üzere korona virüs virüsle beraber  ilaçlama ertelendi sürekli evinde böcek olan insalar evlerini ilaçlatmayı düşünmediler virüs korkusu ile .bu sebepten mevcutta hali hazırda şehrimizinde nemli ve sıcak olduğunu düşünecek olursak şu anda iş yerlerimizde ve yaşam alanlarımızda böcekler koloni yaptılar ve sayıları ve bulundukları ortam sayıları katladı .

peki biz bu durumda ne yapmalıyız ?ilaçlama şirketlerinden korkmalımıyız virüs taşırlar diye vs bu konular hakkında bilgi paylaşımı yapıcam ...

ilaçlama firması  ararken kritemiz kesinlikle sağlık bakanlığının koymuş olduğu kriterler olmalıdır .

yani  google antalya ilaçlama firmaları yazdığımızda önümüze gelen firmaya deilde kritere uyan firmalara güvenmeliyiz .

örnek : firma sağlık bakanlığı onaylımı tüm yetkin belgelere sahip mi soralım öğrenelim ve nasıl uygulama yaptıklarını inceleyelim .

ilaçlama ekibinden ne tür ilaç kullandıkları tulum maske eldiven kulanıp kullanmadıkları sormalıyız .

zira kendi sağlığına önem veren bir ekip kendini koruyordurki sizin için önemli olanda bu olmalıdır .

iyi araştırıp sorduktan sonra korkmanıza gerek yoktur ilaçlama  yaptırmalıyız yaşam alanlarımızda koloniler dahada yoğunlaşmadan önlemlerimizi almalıyız .

                                       BÖCEKTEN KORUNMANIN 8 YÖNTEMİ NEDİR?

1: yaşam alanlarımızda açıkda gıda bırakmamalıyız.varsa kırıntı temizlemeliyiz özellikle yaz aylarında yere düşecek en ufak kırıntı bile çok kısa bir zamanda bakteri haline döner ve bu böcekleri inanılmaz derecede cezp eder 

2: yaşam alanlarımızda duvarlarda yarık ,süpürkelik gibi muhtelif alanlarda bosluk pis su giderlerinde oluşabilecek alanlara dikkar ederek kapatmalı silikonlamı ve hijjenik tutmalıyız ...

3:alışveriş yaptığınızda genel olarak malzemeleri dolaba boşaltııktan sonra poşetleri ne yaparız ya cekmece yada buz dolabı arkası sıkıştırırız ,bundan vaz geçmeliyiz zira o poşetler size gelmeden önce kim bilir hangi böcekli ortamlarda bulundu ve üzerinde ne kadar hamam böceği yumurtası var bilemeyiz .yapmamız gereken poşeti balkonda 2 hafta muhafaza ettikten sonra cekmeceye koymaktır yumurtaların kuluçka dönemi süresince evin içersine almayınız .

4:böceğin en yoğun olduğu yer olan mutfak kısmında hijjene dikkat etmeliyiz mutfak dolabının içine alt kısmına su giderlerinin olduğu bölgeleri sıklıkla sterile etmemiz gerekmektedir .

5:yaşam alanlarımız ev veya iş yeri her yıl düzenli olarak ilaçlamasını yaptırmalı kontrol altında tutmalıyız.

6:düzenli olarak evimizi iş yerimizi ilaçlatmamız yetmez şayet bulunduğumuz bina site ortak kullanım alanları pi sus giderleri logarlar sığınaklar düzenli ilaçlanması gerekmektedir ilaçlanmadığında böcek bulunduğumuz alana oralardan doğal olarak gelir ve önlemi ilaçlama ile kontrol altına almaktır.

7:yaşam alanlarımız,kapalı sahip olduğumuz alanlar,iş yerlerimiz uzun süre kapalı bırakmamak .

şayet kullanmıyorsak bile yaşam alanlarımızı ara ara temizlemeli havalandırmak mücadelede etkin olucaktır.

8:yaşam alanlarımızda süpürkelik,kapı pervazları ,mutfak dolabımız vb.ahşap olan mobilyalarımızın nemden cürümeye yüz tutmamış olduğundan emin olmalıyız örnek mutfak dolabımızda bir küf veya cürüme varsa onarılmalı temizlenmelidir

Benzer Konular

7/24 Garantili ve onaylı ilaçlama için bize ulaşın.