Alanya Böcek İlaçlama 0530 158 62 24

Alanya Böcek İlaçlama 0530 158 62 24

Alanya Böcek İlaçlama 0530 158 62 24

Böcek öldürücü, özellikle böcek ilacı olarak tasarlanan bir tür pestisittir. Bu bileşik, tuvalet koku gidericileri ve böcek kovucular gibi ev ürünlerinde bulunabilir. Tarımda, böcek öldürücüler de haşere kontrolü olarak kullanılmaktadır.

Antalya ilaçlama firmaları 

Organofosfat, paradiklorobenzen ve karbamat dahil olmak üzere zehirlenmeye neden olabilecek çeşitli böcek ilacı türleri vardır. Piretrin ve piretroidler gibi diğer insektisit türleri, büyük miktarlarda solunması haricinde nadiren zehirlenmeye neden olur.


İnsektisit Zehirlenmesinin Nedenleri ve Risk Faktörleri

Böcek öldürücü zehirlenmesi, böcek zehiri yutulduğunda veya yanlışlıkla solunduğunda meydana gelir. Ek olarak, cilde emilen böcek öldürücüler de zehirlenmeye neden olabilir. Herkes tarafından deneyimlenebilmesine rağmen, böcek ilacı zehirlenmesi, bir çiftlikte yaşayan veya çalışan, böcek ilacı haşere yok edici olarak kullanan biri için daha fazla risk altındadır.


İnsektisit zehirlenmesi, birisinin intihar etmesi, kasıtlı olarak büyük miktarda böcek zehirini yutması veya yutması durumunda da ortaya çıkabilir.


İnsektisit Zehirlenmesi Belirtileri

Vücuda giren böcek toksinleri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli semptomlara neden olabilir:


Kırmızı veya şişmiş cilt

Cilt tahrişi

Çok fazla tükürük ve gözyaşı

DİĞER BÖLGELER

7/24 Garantili ve onaylı ilaçlama için bize ulaşın.